Prázdninová kvapka krvi 2021

Občianske združenie tradične už po siedmykrát dáva výzvu na prázdninovú kvapku krvi, pretože v letnom období býva menej darcov krvi. Je to spôsobené dovolenkami, cestovaním a návratom študentov domov. Úrazy a choroby nemajú dovolenku ani prázdniny, a preto potrebujeme aj v tomto období dostatok aktívnych darcov krvi. Teraz je to komplikované aj obdobím korona vírusu, kedy platia rôzne obmedzenia, pre tých, ktorí prekonali chorobu COVID19, sú v karanténe alebo sú po očkovaní. Najrelevantnejšie informácie získajú záujemcovia o darovanie krvi na stránke Národnej transfúznej služby SR www.ntssr.sk.

Mottom tohtoročnej kampane „Byť darcom krvi je výsadou ušľachtilosti a zdravia.“

Toto motto sme si zvolili, lebo v dnešnej zložitej dobe ešte menej sú zdraví ľudia ochotní darovať krv, chýba ochota podporená dezinformáciami a strachom darovať najvzácnejšiu tekutinu akou je krv. Tí, ktorí potrebujú k uzdraveniu transfúzie krvi a transfúznych liekov sú kriticky ohrození na zdraví a živote. Často sú to onkologickí pacienti deti aj dospelí, ženy po pôrodoch, chronicky chorí pacienti po zhoršení základného ochorenia, stavy po úrazoch a dopravných nehodách.

Milí priatelia, pridajte sa aj Vy do tohtoročnej kampane a príďte darovať krv. Pre Vás zdravých je to len chvíľka, pre chorých a ich rodiny je to nádej, že sa uzdravia.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporia.

Občianske združenie Hematit.